ІНВЕСТИЦІЇ В ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ
28.07.2020

ІНВЕСТИЦІЇ В ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ

Стаття в журналі EDITOR № 18

Попит на дорогоцінні камені як і раніше стабільно зростає

Натуральні дорогоцінні камені стабільно ростуть в ціні на протязі всієї історії, а з кінця минулого століття вартість деяких з них збільшилася майже в 70 разів. Саме тому вони привертають колекціонерів та інвесторів у всьому світі, особливо під час кризи. Адже в сьогоднішній ситуації саме дорогоцінне каміння може стати ефективним способом збереження капіталу. І цьому є цілком раціональне пояснення - цінність валюти або нерухомості завжди залежить від економічного стану тієї чи іншої країни, в той час як дорогоцінні камені є непоновлюваним природним ресурсом, цінність якого безпосередньо залежить від процесу видобутку, а не від економічної або політичної ситуації. Але щоб сьогодні грамотно інвестувати фінанси в дорогоцінні камені, необхідно як мати знання в гемології, так і мати багаторічний досвід роботи на міжнародному ринку дорогоцінних каменів. Оскільки при покупці коштовного каменя в якості інвестиції важливо не тільки розбиратися в якості каменів, але і бути в курсі тенденцій ринку, щоб знати, в яке каміння та з якими характеристиками слід інвестувати.

ТЕНДЕНЦІЇ НА РИНКУ ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ

Сьогодні на ринку відбувається значний зсув інтересу в бік кольорових дорогоцінних каменів. Ціни за карат рубіна, смарагда, сапфіра перевищили вартість карата білих діамантів, а ринок рубінів і зовсім зазнав один з найбільш різких цінових стрибків в історії. У 2015 році був досягнутий рекорд за карат - 1,186 $ млн, а на аукціоні Sotheby's в цьому ж році за 30 $ млн був проданий найдорожчий в світі рубін вагою 25,59 ct під назвою Sunrise Ruby!

На фото: кільце з рубіном і діамантами ювелірного дому Lombardi by New Italian Art

При цьому тенденції на ринку залежать не від модних трендів, а від процесу видобутку. Наприклад, закриття шахти Аргайл (Австралія), яка була найбільшим родовищем рожевих алмазів у світі, призвело до колосального росту цін на рожеві діаманти. З 2005 по 2018 роки ціни на рожеві діаманти за даними Fancy Color Research Foundation (FCRF) виросли в 3,6 рази, на блакитні - майже в 2 рази, на жовті - на 50%. Саме в цей період була зафіксована рекордна вартість кольорових діамантів, проданих на аукціонах.

У 2016 році блакитний діамант De Beers Millenium Jewel 4 вагою 10,1 ct став найдорожчим блакитним діамантом і був проданий за $32 млн на аукціоні Sotheby's в Гонконзі. А вже в 2017 році на тому ж аукціоні Sotheby's в Гонконзі був встановлений світовий рекорд - за 71 млн доларів був проданий рожевий діамант Pink Star вагою 59,6 ct, який став найдорожчим дорогоцінним каменем, будь-коли проданим у світі.

За можливість володіти цими дивовижними скарбами сьогодні змагаються не тільки ювелірні будинки, а й приватні компанії та аукціони - всі вони бажають володіти воістину прекрасним і рідкісним - унікальними дорогоцінними каменями, цінність яких поза часом і модними віяннями! Це камені, яким присвоюють імена, про них складають легенди! І їхні імена назавжди залишаться в історії!

ПОПИТ НЕ ПОРОДЖУЄ ПРОПОЗИЦІЮ

У випадку з дорогоцінними каменями закони маркетингу не працюють. Оскільки попит тут не породжує пропозицію, а виникає як наслідок відсутності тої самої пропозиції - необхідної кількості видобутку. Саме тому, встановлюючи ціни, дилери та постачальники орієнтуються в першу чергу на попит, і тільки потім - на якість і розмір самих каменів. Що ж стосується зростання попиту і, відповідно, вартості, особливої уваги гідні бразильські турмаліни Параїба, які сьогодні є одним з головних об'єктів бажання інвесторів та колекціонерів у всьому світі.

На фото: кільце з турмаліном Параїба і діамантами ювелірного дому Lombardi by New Italian Art

Вперше турмаліни неоново-блакитного відтінку були знайдені в 1989 році в бразильському штаті Параїба. У 2001 році історія турмалінів Параїба отримала своє продовження - в Нігерії було виявлено нове родовище турмалінів. Вміст міді в них був небагато менше, але відрізнити ці мінерали за походженням було практично неможливо. Вважається, що утворені вони абсолютно ідентичним чином і їх вік однаковий. Сьогодні ж і бразильські, і африканські родовища практично вичерпані, а камені ростуть в ціні буквально на очах. Купуючи сьогодні турмаліни Параїба, можна бути впевненими в тому, що через 10-20 років вони однозначно будуть коштувати в рази дорожче.

На фото: кільце зі смарагдом і діамантами ювелірного дому Lombardi by New Italian Art

РОЗУМНА ІНВЕСТИЦІЯ

Формуючи свій інвестиційний портфель, пам'ятайте, що в ньому обов'язково має бути місце для дорогоцінних каменів - аналітики рекомендують частину заощаджень зберігати саме в коштовному камінні. При цьому варто враховувати, що не кожен дорогоцінний камінь є грамотною інвестицією. Наприклад, частка інвестиційних діамантів від усього обсягу видобутої сировини становить приблизно 5%.

Тому з усіх запропонованих варіантів каменів вам необхідно вибрати саме той дорогоцінний камінь, який буде вважатися надійною інвестицією. Адже саме по собі найменування «діамант», наприклад, ще не говорить про те, що в даний камінь правильно інвестувати.

Пам'ятайте, що будь-який дорогоцінний камінь, який купується в якості інвестиції, повинен супроводжуватися сертифікатами  інститутів гемологї. Якщо ви купуєте кольорові дорогоцінні камені, то тут сертифікати повинні бути швейцарських інститутів GRS, SSEF або Gubelin. Якщо ж ми говоримо про покупку діаманта, то потрібні сертифікати інститутів HRD Antwerp, GIA або IGI. У світі є багато інститутів і приватних лабораторій, але саме сертифікати цих інститутів сьогодні затребувані на ринку.

Крім того, якщо ви плануєте інвестувати в діаманти, зверніть увагу на те, що камені повинні обов'язково перебувати в блістері. Саме в такому вигляді правильно зберігати і легко транспортувати діаманти. Але головне - діамант упаковується в блістер в гемологічному інституті, який оцінює даний камінь і видає до нього сертифікат, а значить, ви отримуєте додаткові гарантії. При цьому номер сертифіката повинен відповідати номеру, зазначеному на блістері.

Пам'ятайте, що наявність сертифіката і блістера як і раніше не вбереже вас від ризиків. Тут вам необхідний гемолог, який розповість, що написано в сертифікаті і чи може камінь вважатися інвестицією. Тільки гемолог зможе перевірити, чи відповідає дорогоцінний камінь тому сертифікату, який до нього пропонується. Адже завжди, коли мова йде про дорогоцінні камені і високу концентрацію вартості, з'являються продавці, які прагнуть обдурити, скориставшись некомпетентністю покупця. На жаль, на цьому ринку є навіть такі, які пропонують сертифікати до каменів з характеристиками, які не відповідають дійсності.

ПЕРЕВАГИ ІНВЕСТУВАННЯ В ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ

Отже, чому варто трансформувати фінансові кошти саме в дорогоцінні камені?

  • ДОРОГОЦІННІ КАМЕНІ ЯВЛЯЮТЬСЯ НЕВІДНОВЛЮВАНИМ ПРИРОДНИМ РЕСУРСОМ, ЦІННІСТЬ ЯКОГО НЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЕКОНОМІЧНОГО АБО ПОЛІТИЧНОГО СТАНУ КРАЇНИ.
  • ПРИ ПОРІВНЯНО НЕВЕЛИКИХ РОЗМІРАХ КАМЕНІ МАЮТЬ НАЙБІЛЬШУ КОНЦЕНТРАЦІЮ ВАРТОСТІ.
  • ДОРОГОЦІННІ КАМЕНІ НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ОСОБЛИВИХ УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ТА ЛЕГКО ТРАНСПОРТУЮТЬСЯ
  • ДОРОГОЦІННІ КАМЕНІ НЕ ВИМАГАЮТЬ БЕЗЛІЧІ ДОКУМЕНТІВ ПРИ КУПІВЛІ АБО ПРОДАЖУ, ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ З НЕРУХОМІСТЮ АБО ОФОРМЛЕННЯМ ДЕПОЗИТУ БАНКУ.
  • ЦІНИ НА ДІАМАНТИ СТАБІЛЬНО РОСТУТЬ ПРОТЯГОМ КІЛЬКОХ СТОЛІТЬ. ЦЕ НАЙБІЛЬШ СТАБІЛЬНА ВАЛЮТА В СВІТІ - НЕ ТІЛЬКИ СЬОГОДНІ, А Й У ВСІ ЧАСИ.

Ставтеся до своїх фінансів грамотно і будьте пильні. Купуючи дорогоцінні камені, завжди звертайтеся до професіонала, а не просто до друга чи знайомого, який працює «на ізраїльській біржі». Коштовні камені необхідно купувати у професіонала, який розбирається в даній галузі, працює на ринку і розуміє, що продає. Оскільки тільки професіонал дасть особисту 100% -ву гарантію того, що обраний діамант є інвестицією.

Мабуть, найважливіша перевага інвестування в дорогоцінні камені - це вкрай низький рівень ризику (за умови, що ви звернулися до досвідченого професіонала), адже камені стабільно ростуть в ціні протягом багатьох століть. А порівняно висока вартість каменів і складність в їх виборі вважаються не недоліками, а, скоріше, специфічними рисами цього виду діяльності, які дозволяють йому залишатися привілеєм обраних.

Згідно даних Forbes, заможні люди стали значно багатшими, ніж вони були до того, коли в березні 2020 на ринки обрушилася пандемія. Так, статки 25 найбагатших людей світу в списку Forbes збільшилися на $ 255 млрд в період з березня по травень 2020. А компанія iSparkle, яка спеціалізується на великих, рідкісних, кольорових діамантах, зазначила значне зростання попиту на інвестиційні камені з боку своїх заможних клієнтів. Тому інвестувати частину свого капіталу в дорогоцінні камені - розумне і далекоглядне рішення. Не просто так найбагатші сім'ї та династії планети століттями зберігають частину своїх статків у вигляді дорогоцінних каменів і ювелірних прикрас з великими дорогоцінними каменями.

Ще однією дуже важливою перевагою вкладення капіталу в дорогоцінні камені є і той факт, що ви можете оправити свій об'єкт інвестування в дорогоцінну прикрасу, яку будете з гордістю носити. І саме цей моральний і емоційний фактор, задоволення володіти цінним, винятковим, не доступний у випадку з іншими видами інвестування - будь це нерухомість або цінні папери.

Володійте унікальними, рідкісними дорогоцінними каменями! Адже вони не тільки збережуть свою цінність, але і збільшать її з роками! Вибирайте краще і по-справжньому ексклюзивне - те, що буде гідно називатися інвестицією і зможе передаватися з покоління в покоління.

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом