ВІЧНА ЦІННІСТЬ КОШТОВНОГО КАМЕНЯ ЧИ МИЛЬНА БУЛЬБАШКА СВІТУ IT?
04.05.2022

ВІЧНА ЦІННІСТЬ КОШТОВНОГО КАМЕНЯ ЧИ МИЛЬНА БУЛЬБАШКА СВІТУ IT?

Стаття в журналі EDITOR № 20

Пандемія, що призвела до економічної кризи, змінила світ. Нові обставини диктують свої правила, і увага інвесторів зміщена у бік нових об'єктів вкладення капіталу. Сьогодні вже ніхто не замислюється про інвестиції в нерухомість за кордоном – усім стало ясно, що одного разу в ту чи іншу країну можна просто не доїхати. Крім того, нікому не відомо, коли саме пандемія завершиться і які зміни спричинить. Купівля нерухомості в Україні як інвестиція з метою здачі в оренду згідно з економічними підрахунками – це сумнівний бізнес, оскільки ці об'єкти потрібно утримувати. У цей період все більше інвесторів звертають увагу саме на дорогоцінні камені. І цьому є цілком раціональне пояснення!

СТІЙКІСТЬ ІНВЕСТИЦІЇ

Ціни на дорогоцінні камені зростають протягом століть. Адже вони є унікальним, невідновлюваним природним ресурсом. Родовища їх вичерпні, а попит завжди буде вищим, ніж пропозиція, оскільки їх цінність залежить не від економічного чи політичного стану країни, а від процесу видобутку. Наприклад, закриття шахти Аргайл (Австралія) – найбільшого родовища рожевих алмазів, спричинило колосальне зростання цін на рожеві діаманти у всьому світі.

ПРОСТОТА ВОЛОДІННЯ ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ

При порівняно невеликому розмірі коштовні камнені мають максимальну концентрацію вартості. Вони не вимагають особливих умов зберігання, легко транспортуються, не займають багато місця і не вимагають величезної кількості документів при покупці, як це відбувається з оформленням нерухомості або депозиту в банку.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

Сьогодні конфіденційність - особливо важливий фактор при покупці для тих, хто грамотно і без зайвої уваги до себе прагне зберегти і примножити кошти. Головне, що варто пам'ятати, - вам потрібна консультація професіонала для підтвердження характеристик каменя, перш ніж ви вирішите його придбати. Це має бути гемолог, якому ви довіряєте і до якого в будь-який момент зможете звернутися в майбутньому.

МОЖЛИВІСТЬ ПОВЕРНУТИ ВКЛАДЕНІ КОШТИ

У світі існує безліч бірж, виставок та аукціонів, де ви зможете продати свій камінь за умови, що він був правильно придбаний. Варто пам'ятати, що не всі дорогоцінні камені є інвестиційними. Поняття «діамант» не теж саме, що «інвестиція». Важливо придбати такий дорогоцінний камінь, який буде ліквідним та збереже свою вартість. Це має бути натуральний камінь з високими характеристиками та сертифікатом, показники якого мають відповідати показникам самого каменя та бути актуальними на ринку.


СТІЙКІСТЬ ДО ФІНАНСОВИХ КРИЗ

Всі ми розуміємо, що зберігати кошти готівкою – небезпечно і недалекоглядно, про яку б валюту не йшлося. Потім ми на власному досвіді переконалися, що нерухомість не може вважатися інвестицією, – ми бачили, як 5-10 років тому вона мала одну вартість, а сьогодні має іншу. А купівля нерухомості з метою здачі в оренду – вкладення із сумнівними перспективами, адже варто замислитися, скільки років знадобиться для того, щоб окупити витрати. Пандемія знизила платоспроможність населення. У таких умовах нерухомість доводиться ще й утримувати, що швидше збільшить витрати, аніж забезпечить стабільний прибуток.


При цьому зберігати фінанси на рахунку банку – не вихід. Банківська система стає все більш підконтрольною державі, але при цьому менш комфортною для клієнтів. Банки, як і раніше, не забезпечують гарантії вкладникам великих сум, вимагаючи у свою чергу більш сувору звітність про походження коштів, ніж будь-коли. Більше того, широко відомі випадки, коли банк відкривав банківську комірку без участі клієнта.

Аналітики відзначають, що компанії у сфері IT часто не платять дивіденди, а надлишки прибутку спрямовують на викуп власних акцій, що провокує стрибок зростання їх вартості на біржі. І ця цифра може відхилятися від справедливої на великі значення.


Якщо ж порівнювати інвестиції у сферу IT та вкладення у дорогоцінні камені, варто задуматися про реальну цінність першого. Вартість акцій таких компаній, як Tesla, Netflix, часто то різко зростають в ціні, то стрімко падають. І цей процес зовсім відірваний від реальності і ніяк не пов'язаний зі станом самого бізнесу. Аналітики відзначають, що компанії у сфері IT часто не платять дивіденди, а надлишки прибутку спрямовують на викуп власних акцій, що провокує стрибок зростання їх вартості на біржі. І ця цифра може відхилятися від справедливої на великі значення. Сьогодні інвестори томляться в очікуванні, коли ж гримне грім і мильна бульбашка, відома у всьому світі як IT-bubble, неминуче лусне!

Подумайте, адже капітал сьогодні важко заробити, але ще складніше його зберегти. Тому, формуючи портфель інвестицій, пам'ятайте, що фінансові аналітики рекомендують частину своїх заощаджень зберігати у дорогоцінних каменях. До того ж, варто враховувати, що не кожен дорогоцінний камінь є грамотною інвестицією. Наприклад, частка інвестиційних діамантів від загального обсягу на ринку становить лише 5%. І з усіх можливих вам необхідно вибрати такий дорогоцінний камінь, який стане надійною інвестицією.

Частка інвестиційних діамантів від загального обсягу на ринку становить лише 5 %. І з усіх можливих вам необхідно вибрати такий дорогоцінний камінь, який стане надійною інвестицією.

Пам'ятайте, що будь-який дорогоцінний камінь, який ви розглядаєте як інвестицію, повинен мати сертифікат, виданий гемологічним інститутом з бездоганною репутацією. При цьому лише наявність сертифіката до каменя не є гарантією правильної покупки. Купуйте у професіонала, який має гемологічну освіту і до якого ви завжди потім зможете звернутися. Адже саме гемолог зможе сказати, що написано в сертифікаті, чи сертифікат відповідає каменю, чи було камінь облагороджено, синтетичний він чи натуральний. Саме гемолог зможе дати відповідь, чи варто камінь купувати.

Сьогодні на ринку дорогоцінних каменів працює велика кількість псевдо-професіоналів, які розповідають про купівлю дорогоцінних каменів, вивчивши питання виключно в мережі Інтернет. Але гемологія – це не просто теорія, це насамперед досвід, який дозволяє гемологу дати професійну оцінку дорогоцінному каменю. Крім того, спеціальну літературу, яку читають у гемологічних інститутах, ви не знайдете у вільному доступі в мережі Інтернет.

Ставтеся до своїх фінансів правильно. Купуючи дорогоцінні камені, завжди звертайтеся до професіонала, який має освіту, здобуту в міжнародних інститутах, працює в даній галузі, знає ринок та розуміє, що продає. Оскільки тільки професійний гемолог дасть особисту 100% гарантію того, що обраний діамант є інвестицією. У всьому світі кажуть, що найважливіша перевага інвестування в дорогоцінні камені – це вкрай низький рівень ризику. Але, повірте, це спрацює лише за умови, що камінь є інвестиційним і ви звернулися до дійсно досвідченого професіонала.

Тільки гемолог зможе розповісти вам, що написано в сертифікаті, чи сертифікат відповідає каменю, чи було камінь облагороджено, синтетичний він або натуральний. Саме гемолог зможе дати відповідь, чи варто камінь купувати.

Купуючи дорогоцінний камінь, беріть гарантію у продавця. Поставте йому запитання: «Чи викупить він потім у вас цей дорогоцінний камінь, якщо ви забажаєте у майбутньому його продати?». Лише в цьому випадку інвестувати частину свого капіталу в дорогоцінні камені - розумне рішення. Інвестуйте капітал у дорогоцінні камені, трансформуючи свої фінансові кошти у більш стабільний еквівалент. Адже найбагатші сім'ї світу неспроста за всіх часів зберігали і сьогодні продовжують зберігати частину своїх статків саме у вигляді дорогоцінних каменів. І якщо ви вирішили інвестувати частину свого капіталу в дорогоцінні камені, обов'язково звертайтеся до професіонала, думці якого ви довіряєте! Адже довіра - ключовий фактор при покупці дорогоцінних каменів.

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом