ІНВЕСТИЦІЇ В КОШТОВНІ КАМЕНІ
05.05.2022

ІНВЕСТИЦІЇ В КОШТОВНІ КАМЕНІ

Стаття в журналі EDITOR № 22

Коштовні камені – це вічні цінності, якими прагнуло й завжди прагнутиме володіти людство. Адже саме коштовності найбільш вдало підкреслюють витончений смак і високий статус. Даруючи ювелірні прикраси, чоловік без зайвих слів говорить про свої глибокі на ніжні почуття до жінки! І, найголовніше, саме коштовності були, є й будуть найбільш стабільною інвестицією та безцінною спадщиною, що формує зв'язок поколінь та символізує велич родини…

Як правильно придбати прикраси та коштовні камені? Де придбати? Та чому варто інвестувати капітал у коштовні камені? Тема актуальна та досить специфічна, оскільки інформацію щодо неї мають лише професіонали. І навіть Google не зможе відповісти на ці запитання. Саме тому в пошуках відповідей редакція журналу EDITOR звернулася до гемолога з міжнародною освітою та СЕО мережі бутиків Il Cammeo Ірини Омельченко.

ІНТЕРНЕТ – НЕ АВТОРИТЕТ 

Технології невпинно розвиваються, а мережа Інтернет торкнулася майже всіх сфер нашого життя. Але купувати прикраси з дорогоцінними каменями на просторах Інтернету, запитувати у Google про якість дорогоцінного каменю чи судити про неї з картинок та опису в Google є неправильним рішенням. Адже дорогоцінні камені – це ціла наука, в основі якої закрита інформація. Щоб володіти такими знаннями й розумітися на якості діамантів та інших каменів, на своє навчання гемолог витрачає чималі кошти та час на те, щоб розібратися у класифікації кожного інституту, адже сертифікати різних інститутів до одного каменю відрізняються один від одного. Це безперервний процес. Адже ринок щодня змінюється й розвивається. Постійно з’являються нові технології, які можуть впливати на якість каменів... Звідки все це може знати Google? До того ж ви не знайдете в мережі Інтернет Rapaport з актуальними цінами на діаманти, а все, що вам потрапить на очі, найімовірніше, – лише архівні записи. Сьогодні  в мережі Інтернет можна знайти все: від синтетичних діамантів, які видають за природні, до діамантів за 50-60 тис. доларів із сильною флуоресценцією та характеристиками, які не мають попиту на ринку, тобто камені, які ви просто не зможете продати в майбутньому. 

ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ ВЕЛИКОГО ОБМАНУ

Сьогодні в епоху високих технологій на ринку, окрім натуральних коштовних каменів, штучно «покращених» натуральних каменів і синтетичних каменів (що розповсюджені сьогодні на ринку), є й такі синтетичні камені, якість яких також було «покращено» штучно завдяки технологіям. А це робить процес ідентифікації каменю ще більш складним, а можливість прочитати сертифікат до кольорового коштовного каменю без професійного гемолога практично неможливим. Тож тільки гемолог, взявши в руки лупу, за особливостями включень у каменях визначить їхнє походження й зможе дати вам відповідь: натуральні вони чи синтетичні, а також чи було штучно покращено їхні показники. Не шукайте дешевше, шукайте професіонала, якому зможете довіряти.

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ПРИКРАСИ ЗА КОРДОНОМ?

Під час подорожей чи відпочинку за кордоном насолоджуйтесь, отримуйте яскраві емоції, купуйте сувеніри, які будуть нагадувати вам про чудово проведений час! Але, що стосується прикрас, тут ви маєте зрозуміти: жодної гарантії щодо якості каменів чи виробів ви не отримуєте. Тобто це не інвестиція і, тим паче, не коштовності, які ви з гордістю зможете передати у спадок. Це винятково ваша емоція – бажання придбати «тут і зараз». Навіть якщо ви купуєте кольоровий коштовний камінь в Азії, це зовсім не означає, що він буде високої якості. Якщо ви купуєте прикраси у Європі, це також не дасть вам жодних гарантій щодо якості каменів… Тож, обираючи прикраси, завжди потрібно мислити раціонально та обирати місце, куди ви зможете в будь-який момент повернутися. Навіть більше, надавайте перевагу професіоналу зі знаннями, досвідом та бездоганною репутацією, перевіреною часом.

ЩО СТОЇТЬ ЗА ПОНЯТТЯМ SHOW-ROOM?

Соціальні мережі сьогодні перевернули світ. Життя в Instagram – ілюзія успіху. Магазини та шоу-руми, які не мають прикрас та коштовних каменів у наявності, публікують безліч «запозичених» фото, намагаючись продати вам товари, вдаючись до хитрощів, щоб запевнити в раціональності такого вибору. Купуючи коштовності, завжди потрібно пам’ятати про найважливіше – про гарантії. Адже не розуміючись на якості прикрас, ви ризикуєте придбати підробку. Подумайте про те, чи достатньо добре ви знаєте продавця? Чи впевнені ви в тому, що колекції для бутика відбирає гемолог? Чи має цей бутик статус офіційного представника ювелірного дому (перевірити це можна на офіційному сайті) і чи зможете ви в майбутньому скористатися привілеями клієнта (наприклад, якщо ваш виріб потребуватиме ремонту)? 

Пам'ятайте: ніколи жоден дійсно відомий бренд, а тим паче ювелірний дім, не стане співпрацювати з шоу-румом. Щоб стати офіційним представником ювелірного дому, необхідно мати саме бутик, у якому значення для прийняття рішення європейською стороною буде мати все: розташування бутика, його інтер'єр, портфель брендів, багаторічна бездоганна репутація.

До того ж, прикраси у шоу-румах можуть бути не новими, а відполірованими та почищеними, сертифікати можуть бути підробленими…Що ж стосується освіти, то часто в шоу-румах працюють псевдопрофесіонали, що отримали знання та дипломи в мережі Інтернет. Зберігайте здоровий глузд, коли всі навколо купують прикраси в Інтернеті. Думайте, де, у кого і що ви купуєте. Вірте тільки власним очам. І не в Instagram, а в реальному житті!

ДЕ КУПУВАТИ КОШТОВНОСТІ?

Купувати прикраси та дорогоцінні камені варто в такому ювелірному бутику, у якому працює та колекції для якого відбирає гемолог. Тобто не просто баєр, власник, його права рука чи його дружина... Прикраси для ювелірного бутика має відбирати гемолог – професіонал, який розуміється на якості дорогоцінних каменів, має знання, міжнародний досвід та слідкує за тенденціями світового ювелірного ринку! Купуючи ювелірні прикраси, надавайте перевагу тому бутику, у який ви завжди зможете повернутися; тому продавцеві, якому ви довіряєте та чия репутація перевірена часом. Довіра – ось найважливіша умова, коли справа стосується придбання прикрас.

----

Маючи дипломи гемологічних інститутів HRD Antwerp (Бельгія), SSEF та Gubelin (Швейцарія), відвідуючи найпрестижніші міжнародні ювелірні виставки VicenzaOro, Baselworld, Bangkok Gems & Jewelry, Las Vegas Couture, понад десять років гемолог Ірина Омельченко відбирає колекції для мережі ювелірних бутиків Il Cammeo, які розташовані в Києві, Дніпрі та Харкові.

----

Придбавши прикраси в бутиках Il Cammeo, ви отримуєте гарантію, що кожен дорогоцінний камінь у прикрасах було перевірено на відповідність заявленим характеристикам. Таким чином, ви можете бути впевненими, що отримуєте найвищу якість та сервіс, без компромісів та будь-яких сумнівів. 

Володійте унікальним! Ставтеся до власних фінансів правильно. Адже вибір коштовного каменю – це відповідальний крок. Придбавши сьогодні, ви купуєте те, чим колись будуть володіти ваші діти. Обирайте найкраще й завжди пам'ятайте, що дорогоцінні камені – це вічні цінності та розумна інвестиція, перевірена часом.

ПЕРЕВАГИ ІНВЕСТУВАННЯ В ДОРОГОЦІННІ КАМЕНІ

СТІЙКІСТЬ ІНВЕСТИЦІЇ

Ціни на коштовні камені стабільно ростуть протягом декількох століть, а авторитетні експертні видання прогнозують значне перевищення попиту над їх пропозицією і в майбутньому. Ми всі переконалися, що нерухомість, як і валютні заощадження, не можна вважати інвестицією. Адже тут все залежить від економічного стану країни, де ви маєте нерухомість чи рахунок у банку. З коштовними каменями все просто – ви подорожуєте з ними світом. 

МОЖЛИВІСТЬ ПОВЕРНУТИ ВКЛАДЕНІ ГРОШІ

У світі є багато виставок антикваріату та аукціонів (Christie’s, Sotheby’s), де ви зможете продати свій діамант, сапфір, рубін, смарагд за умови, що у вас камінь з високими характеристиками та сертифікатом, який йому відповідає. Варто зазначити, що це має бути сертифікат інституту з перевіреною часом репутацією: HRD Antwerp, GIA, IGI – якщо це діаманти, Gubelin, SSEF, GRS – якщо кольорові камені.

ПРОСТОТА ВОЛОДІННЯ І ТРАНСПОРТУВАННЯ

Коштовні камені не займають багато місця і не потребують великої кількості документів, як це відбувається з придбанням нерухомості або оформленням депозиту в банку. Вони не вимагають особливих умов зберігання й легко транспортуються.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

Сьогодні конфіденційність – це дуже важливо для кожного, хто раціонально й без зайвої уваги до себе прагне зберегти та примножити кошти.

СТАТУС І ЗВ'ЯЗОК ПОКОЛІНЬ

Навіть якщо розглядати діаманти з позиції прикрас, погодьтеся, що коштовності – це не тільки красиво. Це ваш статус у суспільстві, вираження вашого успіху, велич і положення у суспільстві вашої родини. Це те, що ви зможете передати у спадок! Це безцінний зв'язок поколінь!

Найважливіше, про що слід подумати, якщо ви плануєте придбати прикраси чи інвестувати капітал у коштовні камені: вам необхідна консультація професіонала для підтвердження характеристик каменю. Це обов'язково має бути гемолог, який працює на міжнародному ринку, професіонал, якому ви довіряєте й до якого в будь-який момент зможете звернутися в майбутньому!

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом