Стаття у журналі EDITOR № 24
Традиція дарувати коштовності до важливих подій життя має таке глибоке коріння, що навіть складно сказати, коли саме це сталося вперше. Але точно відомо, що сьогодні ця традиція не просто збереглася, а й набула ще більшої значущості. Адже життя стало настільки швидкоплинним і прагматичним, що лише коштовності, дані в подарунок, залишили в ньому місце для душевності, романтики та незабутніх, щирих емоцій…
У всі часи великим жінкам чоловіки дарували саме ювелірні прикраси, які говорили про наміри, статус та добробут самого чоловіка. А найдорожчі дорогоцінні подарунки назавжди входили в історію, прославляючи і чоловіка, який дарував коштовності, та жінку, якій ці подарунки були адресовані. Варто лише згадати, герцогиню Віндзорську, дружину Едуарда VIII, що не відбувся як британський монарх. Їхні стосунки стали легендою в середині минулого століття: заради любові до американки Уолліс Сімпсон Едуард VIII в ефірі ВВС зрікся престолу.
Такий вчинок, який шокував підданих, а сама місіс Сімпсон заявила, що «цього короля пам'ятатимуть усе на світі – і насамперед через мене». До речі, історію кохання герцогів Віндзорських світ згадує досі ще й завдяки рекордно дорогим дорогоцінним подарункам. Ще до весілля в 1937 році Уолліс Сімпсон отримала в подарунок від принца Уельського (на той момент) дворядне кольє з діамантами та смарагдами, а потім і весільні прикраси – брошка і браслет з діамантами та синіми сапфірами… І, мабуть , варто почати розповідь саме з традицій заручин…
ПРОПОЗИЦІЯ РУКИ І СЕРЦЯ
Вважається, що традиція дарувати кільця заручин виникла в середньовічній Європі і пов'язана, звичайно ж, з традиціями аристократів. У XV столітті Австрійський герцог Максиміліан вибрав за дружину Марію Бургундську, яка вважалася першою європейською красунею. Це була не просто політично вигідна партія, а справжнє кохання, тому юнак боявся відмови… Батьки молодих людей не опиралися шлюбу, але до заповітного дня було ще далеко. Побоюючись того, що наречена покохає іншого, герцог вирішив відправити їй діамантову каблучку з літерою «М», яка щодня нагадувала б Марії про обранця...
Згодом прикраса стала сприйматися як романтичний вчинок, а й як гарантія серйозності намірів нареченого, вираження його матеріального добробуту та здатності забезпечити свою майбутню дружину. Саме з цієї причини прикраси на заручини дарують лише дівчатам. Чоловікам слід знати, що не всі каблучки підходять на роль заручних.
Здається, що традиція дарувати на заручини прикрасу була завжди, але ось традиції подавати саме діамант як пропозиція руки та серця виповнюється близько ста років. А з'явилася вона після Великої Депресії – масштабної економічної кризи наприкінці 1920-х років. Після нього весь світ потребував стабільності, і діамант став її головним символом: діамант – це назавжди, як кохання та сім'я. Крім того, в ньому міститься та цінність, яка дозволить сім'ї, у разі чого подолати економічні труднощі.
Традиційно сьогодні прикрасою для пропозиції руки та серця вважається кільце з одним каменем. Найчастіше йдеться саме про діамант, але в історії є і багато винятків, серед яких найбільш відоме – заручне кільце Кейт Міддлтон з 1,8-каратним сапфіром і 14 діамантами, яке колись носила Діана Спенсер.
Ще одним варіантом заручних прикрас є кільце з каменем у формі огранювання «серце» – романтична прикраса з вічним символом любові. Достатньо лише піднести коханій таку прикрасу – і вона зрозуміє все без слів... Це коштовності, які говорять голосніше, ніж найкрасивіші слова.
Без сумнівів, заручне кільце має бути унікальним і з погляду дизайну – особливим, як і сама жінка, якій його подають. Воно має відображати характер своєї майбутньої власниці, підкреслювати її неповторну красу, підходити їй за стилем та формою. Вибираючи кільце для заручин, вибирайте найкраще з можливого – і ви точно не помилитеся!
ДОРОГОЦІННА СПАДЩИНА СІМ'Ї
З пропозиції руки і серця починається історія кохання та сім'ї, відображена у коштовностях. Це перша прикраса у родинній колекції. Після нього на безіменному пальці дівчини неодмінно має з'явитися каблучка з діамантами – eternity ring, що символізує нескінченність і є обручкою. Заручні та обручки з діамантами являють собою ідеальний тандем, а тому їх прийнято носити в парі. Це, свого роду, must have для кожної заміжньої дівчини!
Дорогоцінності – найкрасивіший і найромантичніший привід нагадати жінці про своє кохання, повагу, подяку. Саме тому на кожну річницю весілля прийнято дарувати своїй коханій саме ювелірні прикраси. Це особливе свято для сім'ї, яке має символічну назву та свої традиції. Багато традицій вже втрачені, але точно відомо лише одне: кожна наступна дата – це перевірка сім'ї на надійність, а чоловіки – на сміливість здійснювати романтичні вчинки в ім'я кохання.
За традицією, кожен День народження сім'ї має свій певний символ і відповідає конкретному каменю. Йдеться про ті дорогоцінні камені, які стають не тільки талісманом і фамільною реліквією, а й стабільною інвестицією для сім'ї.
За традицією, кожен День народження сім'ї має свій певний символ і відповідає конкретному каменю. Йдеться про ті дорогоцінні камені, які стають не тільки талісманом і фамільною реліквією, а й стабільною інвестицією для сім'ї.
Наприклад, до перших роковин весілля дарують прикраси з перлів – символ чистоти та щирості романтичних почуттів. П'ятирічний ювілей варто відзначити дорогоцінним подарунком у вигляді ювелірних прикрас із діамантами, а також знову обмінятися клятвами та обручками, вибравши для цього нову пару прикрас. Що ж до останніх, традиція кожні п'ять років знову обмінюватися обручками набуває все більшої актуальності, адже в сучасному світі обручки – це не лише символ шлюбу, а й той дорогоцінний аксесуар, який з вами завжди і який виражає ваш смак та стиль. Світ змінюється та тренди змінюють один одного, а тому і дизайн прикрас, які прикрашають вас щодня, варто оновлювати
На шосту річницю весілля є традиція дарувати коштовності із сапфіром. Величні жінки всіх часів від Клеопатри до Марії Стюарт прагнули отримати сапфір як символ своєї влади та краси. Королівські сині сапфіри сяють у коронах та інших коштовностях монархів, їх подають у подарунок до значних подій, серед яких особливе місце посідає день одруження та річниця весілля.
Королівські сині сапфіри сяють у коронах та інших коштовностях монархів, їх подають у подарунок до значних подій, серед яких особливе місце посідає день одруження та річниця весілля.
Унікальний сапфір у золотій оправі, оточений 12 круглими діамантами, принц Альберт подарував королеві Вікторії у 1840 році, у день їхнього весілля. Історична прикраса, що символізує бездоганний смак, перейшла до Єлизавети II, коли вона зійшла на престол. З того часу глава британської монархії надягає брошку принца Альберта лише в урочистих випадках, включаючи королівські стрибки Royal Ascot. Так, у наші дні сапфір разом з діамантом, рубіном і смарагдом входить у четвірку найдорожчих і бажаних дорогоцінних каменів.
До сімнадцятиріччя з дня весілля подаруйте коханій жінці смарагд – дорогоцінний камінь, який протягом століть був, є і буде об'єктом бажання. Недарма саме смарагд так люблять королеви... Це каміння дуже любила і королева Голлівуду – Елізабет Тейлор. Смарагд завжди був серед фаворитів зірки: він вигідно підкреслював колір її очей. Цікаво, що і Клеопатрі, роль якої виконала Тейлор в однойменному фільмі, приписували любов до смарагдів. Смарагдова колекція актриси налічувала понад десяток прикрас, але найвідоміша напівпарюра – комплект із сережок та кольє (центральна ланка якого відстібалася та могла служити брошкою), подаровані у 60-х роках Річардом Бертоном.
Знамениту смарагдову напівпарюру часто називають «Гарнітуром Великої княгині Марії Павлівни», проте причини цього у кожного свої. Одні вважають, що така назва використовується для зручності. Інші вважають, що назва напівпарюри має сприйматися буквально, оскільки частково ці прикраси справді пов'язані зі спадщиною Романових. Брошка вінчає 18-каратний колумбійський смарагд в оточенні 12 грушоподібних діамантів. Намисто складено з ще 16 смарагдів чудових характеристик та білих діамантів ограновування «груша» та «маркіз». До речі, дорогоцінний гарнітур пішов з молотка на аукціоні Christie's за більш ніж 23 мільйони доларів.
Через сорок років від дня вашого весілля нехай нагадуванням про палке кохання стане комплект коштовностей або кільце з рубіном. Рубін здавна вважається символом пристрасті, неприборканої енергії та влади. Багато відомих історичних особистостей віддавали перевагу саме цьому каменю. Кардинал Рішельє мав цілу колекцію рубінів. Рудольф Австрійський та Марія Медічі теж були шанувальниками цього мінералу. А російський цар Іван Грозний вважав його цілющим, що лікує серце, мозок, силу та пам'ять людини. У сучасному світі багато знаменитостей можуть пишатися своїми прикрасами із рубінами. Так, у 2009 році до знаменитої колекції розкішних заручних кілець Вікторії Бекхем увійшов великий рубін, оправлений у біле золото з діамантовим паве, вартістю близько 1,1 млн доларів.
До речі, колекція обручок Вікторії Бекхем – мрія кожної дівчини. Перше кільце місіс Бекхем, подароване їй на весілля, було з величезним діамантом огранювання «маркіз» вартістю 110 тисяч доларів. З тих пір до колекції Вікторії увійшли: платинове кільце з діамантом ограновування «багет» огранювання, жовтий діамант квадратного огранювання… Вікторія та Девід Бекхем разом уже понад 20 років. Їхні почуття настільки міцні, що майже кожен рік вони святкове весілля заново і Вікторія отримує від чоловіка нове заручне кільце.
Вікторія та Девід Бекхем разом уже понад 20 років. Їхні почуття настільки міцні, що майже щороку вони святкують весілля заново і Вікторія отримує від чоловіка нове кільце заручин.
Говорячи про свої почуття знову і знову, вибирайте найкращі в світі дорогоцінні камені, які матимуть незаперечну цінність і підкреслять красу і унікальність ваших почуттів. Адже безмовний, але такий промовистий подарунок від чоловіка у вигляді коштовностей голосніше, ніж будь-які слова, скаже про його щедрість, любов і повагу до жінки. Пам'ятайте, прикраси з великим дорогоцінним камінням – це вираз статусу чоловіка та символ величі родини. Саме такі прикраси, цінність яких з кожним роком зростатиме, варто подавати в подарунок коханим.
Завжди вибирайте виключно найкращі прикраси! Цінуйте близьких, створюйте та почитайте свої сімейні традиції! Прищеплюйте своїм дітям правильні цінності... І нехай кожна важлива подія в житті вашої родини, кожну щасливу мить неодмінно буде знята у дорогоцінному подарунку – унікальній ювелірній прикрасі!