“ЦІННІШЕ, НІЖ КАМІНЬ, МОЖУТЬ БУТИ ЛИШЕ ЗНАННЯ ПРО НЬОГО”, — ІРИНА ОМЕЛЬЧЕНКО ПРО ГОЛОВНЕ У ПРОФЕСІЇ ГЕМОЛОГА
30.07.2021

“ЦІННІШЕ, НІЖ КАМІНЬ, МОЖУТЬ БУТИ ЛИШЕ ЗНАННЯ ПРО НЬОГО”, — ІРИНА ОМЕЛЬЧЕНКО ПРО ГОЛОВНЕ У ПРОФЕСІЇ ГЕМОЛОГА

Секрет вигідної покупки

"Цінніше, ніж камінь, можуть бути лише знання про нього", - переконана Ірина Омельченко, дипломований гемолог (дипломи інститутів HRD (Бельгія, Антверпен) і SSEF (Швейцарія, Базель) і баєр бутиків il Cammeo. У липні 2021 року Ірина отримала диплом третього рівня швейцарського інституту Gübelin, одного із провідних світових інститутів у сфері аутентифікації кольорових дорогоцінних каменів: рубінів, сапфірів та смарагдів. Освітня програма при аналітичному центрі Gübelin розділена на три рівні, на яких навчають гемологів професійній роботі та оцінці коштовного каміння.

"Відсутність знань про дорогоцінні камені коштує дорого. Уявіть: камінь вагою в один карат — це лише 0,2 грами, але його вартість може сягати 50 тисяч доларів, — так пояснює Ірина, чому протягом десяти років вона постійно підвищує свій рівень проведення експертизи та отримує профільну освіту. — Відповідальність висока — важливо мати глибокі знання, які дозволять не помилитись у виборі дорогоцінного каменя”. Саме тому Ірина наполегливо рекомендує звертатися при покупці каменя до професійного гемолога з відповідною освітою. Безперечною перевагою бутиків il Cammeo є професійна експертиза: всі прикраси проходять суворий відбір професійного гемолога. Це гарантія максимально обдуманої та правильної купівлі.

Чому ви обрали Gübelin?

Процес вибору та оцінки дорогоцінного каменя – це об’єм знань та досвіду. Я працюю в індустрії понад десять років. Незважаючи на те, що у мене вже є дипломи інститутів HRD Antwerp та SSEF, у 2020-му, коли весь світ на якийсь час сповільнився, я вирішила реалізувати свою мрію та продовжити навчання. Я вибрала інститут Gübelin через репутацію: він вважається одним з найбільш вимогливих та авторитетних в оцінці кольорового коштовного каміння. 2020-го я отримала дипломи першого та другого рівнів і 2021-го вирушила до Швейцарії за третім. Це унікальна можливість – отримувати знання від професіоналів, які встановлюють правила у бізнесі.

У чому специфіка Gübelin?

Кожен гемологічний інститут має свою шкалу в оцінці, а також свою унікальну колекцію дорогоцінного каміння, яке проходить через руки та очі студентів. Саме тому так важливо здобути якнайбільше знань у різних інститутах. Адже чим більше дорогоцінного каміння бачить гемолог у роботі, тим більше знань та безцінного досвіду він отримує. Процес оцінки кольорового дорогоцінного каміння неймовірно складний: занадто багато факторів впливає на цінність і, отже, вартість каменя. Причому для кожного з кольорових коштовних каменів (рубіна, сапфіра, смарагда) є свої показники, які виступають під час їх оцінки основними. Так, для рубіна та сапфіра включення неприпустимі, тоді як внутрішні включення смарагдів допустимі і мають своє позначення - "сади". Різниця є і в процесі штучного покращення показників кольорового дорогоцінного каміння. Для рубінів та сапфірів важливо покращити показник кольору, а для смарагдів – прозорості. Сьогодні одним із прийнятних і поширених способів покращення якості смарагдів є промаслювання, а також обробка воском - під час навчання в інституті Gübelin на цьому наголошували.

Є особливості і в оцінці показників кольору. Наприклад, деякі лабораторії під час оцінки сапфірів вказують колір cornflower. Це не міжнародна класифікація, а термін однієї із лабораторій. Культивування цього відтінку дозволяє продати цей камінь дорожче. Однак інші шановані лабораторії не зможуть вам підтвердити цю оцінку з тієї простої причини, що загальноприйнятими та релевантними класифікаціями кольору сапфіру є тільки Blue та Royal Blue.

Тобто оволодіти мистецтвом розуміти, а не просто читати сертифікати можна лише після багатьох років навчання?

При покупці прикрас з рубіном, сапфіром та смарагдом важливо не просто отримати сертифікат з описом каменя, а й професійну оцінку цих показників. Важливо розуміти, який із показників виступає основним у ціноутворенні каменя. З діамантами простіше: там у сертифікаті вказано необхідний мінімум (за умови, що сертифікат відповідає дорогоцінному каменю). Але з кольоровим коштовним камінням все набагато складніше. Наприклад, показник "вогню" (fire) не вказують у сертифікаті, а він впливає на ціну каменя істотно (якість його огранки також).

Під час навчання на курсі третього рівня в інституті Gübelin я дізналася, що крім натурального дорогоцінного каміння, облагородженого натурального каміння і лабораторного каміння є облагороджене лабораторне каміння. З розвитком технологій процес ідентифікації каменя стає складнішим з кожним роком. У Gübelin вважають, що це ускладнює процес купівлі-продажу каміння і може заплутати покупця.

Тільки гемолог, озброївшись лупою, за особливостями включень у камені визначить його походження, а також дасть відповідь, здобутий камінь у надрах землі або вирощений в лабораторії, чи він був облагороджений, і як саме. Самостійно отримати інформацію, скажімо, після пошуку в інтернеті, у вас не вийде. Це досить вузькоспеціалізована та закрита область знань. Доступ до них мають студенти гемологічних інститутів міжнародного рівня, причому цю освіту неможливо здобути онлайн. Адже важливо не просто отримати теоретичні знання, але вміти бачити й ідентифікувати особливості каменя - а це вже експертиза професійного геммолога.

Тільки геммологи з правильною освітою та досвідом роботи можуть дати професійну оцінку дорогоцінному каменю та надати гарантії його інвестиційної привабливості. Саме тому я не перестаю повторювати: недостатньо просто придбати коштовний камінь і мати сертифікат. Продавець повинен уміти перевіряти відповідність якості цього каменя показникам у сертифікаті, тому що саме продавець є гарантом для покупця. Це завдання непосильне для дилетантів. Я вважаю, що довіра – це ключовий фактор при купівлі дорогоцінного каміння. Тому прикраси варто вибирати у бутиках, де працюють професіонали.

Колекції, представлені у бутиках Il Cammeo, відібрано Іриною Омельченко – гемологом з міжнародною освітою.

За матеріалами www.buro247.ua

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом