ЮВЕЛІРНІ ВИРОБИ — НАДІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ: ІНТЕРВ'Ю З ГЕМОЛОГОМ КОМПАНІЇ IL CAMMEO ІРИНОЮ ОМЕЛЬЧЕНКО
22.09.2022

ЮВЕЛІРНІ ВИРОБИ — НАДІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ: ІНТЕРВ'Ю З ГЕМОЛОГОМ КОМПАНІЇ IL CAMMEO ІРИНОЮ ОМЕЛЬЧЕНКО

Il Cammeo — єдина ювелірна компанія в Україні, колекції та каміння для якої відбирає гемолог, сертифікований інститутами HRD Antwerp (Бельгія), SSEF та Gubelin (Швейцарія).

Гемолог Ірина Омельченко — дуже захоплена своєю справою людина. Вона в прямому сенсі з ювелірною точністю визначає справжність дорогоцінного каміння і знає багато про те, як можна вигідно інвестувати фінансові кошти в ювелірні вироби.

Ірино, розкажіть, будь ласка, як ви стали гемологом? У яких освітніх організаціях можна здобути цю професію?

—Мене з дитинства захоплювали коштовності. Ще змалку я бавилася з коштовностями мами і мріяла, що одного разу мені все це дозволять носити. А в підлітковому віці мене зачаровували дорогоцінні камені. Їхня гра, їхня сила.

Бажання стати гемологом охопило пізніше, коли я почала працювати в ювелірному бутику, де були представлені прикраси з перлів. Працюючи з перлами, я зрозуміла, що хочу дізнатися про всі дорогоцінні каміння. І першим був курс у Державному гемологічному центрі. Потім збагнула, що цих знань мені бракує і, підтягнувши англійську, пройшла навчання в інституті HRD у Бельгії, SSEF у Базелі та Gubelin у Люцерні.

Іноді, коли береш у руки лупу та дорогоцінний камінь, а потім вдивляєшся в нього та бачиш цілий світ — світ елементів, що містяться в ньому.

Чим вас привабила робота у Il Cammeo?

— Для мене дуже важлива якість дорогоцінного каміння. Мені подобається концепція, яку вибрала компанія Il Cammeo. Тут представлені найкращі ювелірні бренди Італії. Саме такі прикраси створюються руками ювелірних майстрів. Мені дуже близька філософія ювелірних італійських компаній. Як правило, це сімейна компанія, де технології, якість та сімейні традиції передають у спадок.

Мій вибір був заснований саме на тому, що я вважаю ювелірні бутики Il Cammeo найкращими в Україні. Однією із сильних сторін цієї компанії є те, що у нас завжди представлені нові колекції.

У чому, на вашу думку, секрет популярності ювелірних виробів, представлених тут?

— Ці ювелірні прикраси виготовляються вручну італійськими майстрами. І вони зазвичай унікальні. Наприклад, ювелірний бренд Pomellato — найвідоміший у Мілані та Італії. Прикраси цього бренду відомі у всьому світі. А ювелірний дім Pasquale Bruni — бренд родини Бруні. Також у нас представлені прикраси від таких всесвітньо відомих компаній, як Recarlo, Chantecler, Mattia Cielo, Marco Bicego, Roberto Coin, Dodo та Giovanni Ferraris.

А клієнт завжди має право вибрати саме ту ювелірну прикрасу, яка припаде до його душі.

Бренд Giovanni Ferraris

Lombardi; Pasquale Bruni

Ірино, а в чому полягає відмінність монобрендового бутика від мультибрендового?

— Для підтримки історії та філософії бренду багато компаній пішли шляхом відкриття монобрендових бутиків, де клієнт може ознайомитися з колекціями та перейнятися його філософією. Але в сучасному світі бренд поступово виходить на другорядну позицію, а на першу потрапляє якісний продукт.

Провідною ідеєю мультибрендових ювелірних бутиків є показ ошатності ювелірних прикрас. Тут з’являється можливість продемонструвати їх та порівняти прикраси різних брендів.

Кожен ювелірний дім у мультибрендовому бутику унікальний по-своєму, кожен з них має свою красу, свою філософію і свій стиль. Тобто клієнт поринає в атмосферу ювелірного мистецтва, де на підставі свого почуття смаку вибирає саме ту прикрасу, яку вважає красивою та унікальною.

Якщо, наприклад, ви вибираєте красу дорогоцінного каміння в поєднанні з високими технологіями ювелірного мистецтва, без сумніву, вашу увагу привернуть прикраси Giovanni Ferraris.

Якщо вам подобається високотехнологічний дизайн в прикрасах, то прикраси Mattia Cielo здивують своєю технологічністю та функціональністю.

Ну і, звісно, якщо ви хочете купити прикраси з великим дорогоцінним каменем, то, без сумніву, на особливу увагу заслуговують прикраси ювелірного дому, бренду-аристократа, який використовує тільки найкращі ексклюзивні дорогоцінні каміння у своїх колекціях — ювелірний дім Lombardi by New Italian Art.

Наскільки, на ваш погляд, у цей непростий для нашої країни час актуальне інвестування у коштовності?

— Інвестування фінансів у коштовності сьогодні є актуальним як ніколи. Війна показала, що нерухомість знизилася в ціні, і продати нерухомість в Україні стає просто нереально. Автомобіль — це теж не інвестиція, а засіб пересування. Криптовалюта стрімко втратила свою вартість, оскільки її цінність нічим не була підтримана.

А ось дорогоцінні каміння та прикраси сьогодні є грамотною інвестицією. Адже цей актив завжди з вами і його легко можна перемістити у будь-який куточок Європи. Вартість дорогоцінного каміння в усьому світі однакова і не залежить від країни, де ви хочете його продати.

За законом, з України можна вивезти (лише доведеться показати походження своїх фінансів) понад 10 000 євро. А при купівлі дорогоцінного каміння цього не потрібно робити. Наприклад, купівля діаманта у два карати (вагою 0,40 г та розміром у діаметрі в середньому 8 мм) коливається від $32 тис. до $59 тис., оскільки залежить від показників якості діаманта.

Схоже, з початку війни багато людей переоцінили свої погляди на прикраси як інвестиції?

—Так, клієнти стали замовляти коштовне каміння розміром у два і більше карат. Також можу зазначити й те, що сьогодні, як ніколи раніше, люди почали укладати шлюби, і, відповідно, збільшився попит на обручки. І знову підвищився попит на класичні прикраси з рубінами, сапфірами чи смарагдами, велике дорогоцінне каміння, теніс-браслети — все те вічне, що завжди було, є і буде!

Тішить те, що сьогодні до українських жінок повернулося бажання бути привабливими. А отже, прикрашати себе. Це дорогого вартує. Адже це свідчить про силу та безстрашність нашої нації.

Recarlo

Які правила вивезення з України та ввезення прикрас у країну?

— Їх необхідно задекларувати в Україні під час виїзду, потім задекларувати в Європі під час ввезення, особливо якщо у людини велика колекція коштовностей. Така декларація дозволить безперешкодно ввезти прикраси назад.

Якщо кількість прикрас незначна (до 5−10 штук) і на них є сліди носіння, тоді можна їх не декларувати. У такому разі можна їх просто одягнути на себе та провезти як особисті речі.

— При формуванні вартості ювелірного каміння особливу роль відіграє країна походження чи конкретне родовище. Російські діаманти зараз втратили свою актуальність? Чи досі мають попит?

— На мою думку, відповідь однозначна: світ має відмовитися від купівлі діамантів у Росії. Це питання ставили Мартіну Раппопорту, голові Rapaport Group, засновнику Rapaport Diamond Report та мережі онлайн-торгівлі алмазами RapNet. Його припущення розвитку ринку у цьому напрямі таке: як було створено організацію з використання золота, так має відбутися і з діамантами.

Є версія, що з Росії вивозитимуть здобуту сировину до Індії. Там сировину огранюватимуть, і тоді діаманти вже не матимуть походження made in Russia. Тому, на мою думку, створення такої організації — це єдиний спосіб дати кінцевому покупцеві право вибору: купувати російські діаманти дешевше, розуміючи, що, продаючи їх, Росія вбиває українців, або вибрати діаманти, видобуті в Африці.

Я щиро сподіваюся, що ринок почує Мартіна Раппопорта і ринок розвиватиметься саме в цьому напрямі.

Що саме надихнуло вас відкрити бутик Il Cammeo у Львові у розпал війни? Перед якими труднощами ви постали?

— Ця ідея виникла роки чотири тому. Західний регіон нашої України завжди приваблював мене, адже стратегічною метою нашої компанії було і, мабуть, буде відкриття ювелірних бутиків Il Cammeo у кожному великому місті України.

У 2020 році наша компанія уклала два важливі для нас контракти — відкриття франчайзингових бутиків Dodo та De Beers. Так, незважаючи на COVID, ми продовжували інвестувати в рідну Україну, розвиваючи її та надаючи своїм клієнтам найкращий сервіс.

Бутик Dodo відкрито у серпні 2020 року. А ось бутик De Beers мав відкритися у листопаді 2021-го, але потім його відкриття перенесли з грудня на лютий. Ми його збудували, і він повністю готовий до відкриття, але розпочалася війна. І доти, доки війну в Україні не буде закінчено, на жаль, бутик De Beers не відчинить свої двері…

Я щиро вірю, що кожна дівчина гідна мати найкращі прикраси. І дуже сподіваюся, що всі наші клієнти із Західного регіону полюблять дорогоцінні прикраси Il Cammeo.

Наскільки зараз вигідно інвестувати у криптовалюту? Чи інвестування в коштовності все ж таки надійніше?

— Біткоїн — найвідоміша у світі і, як раніше вважалося, найнадійніша криптовалюта. Але, як і слід очікувати, те, що не є відчутним предметом, який ви не можете потримати в руках і, щобільше, контролювати, будь-якої миті ризикує перетворитися на повітря (з якого, власне, і бере свій початок).

Нещодавно біткоїн знизився до найнижчого рівня за останні кілька років, і сьогодні його вартість становить десь $22 000 (в певний момент він демонстрував падіння на 59%). Варто зазначити, що таких ситуацій зазнають інші валюти на ринку. Наприклад, ефіріум втратив 73% своєї вартості.

І все це сталося тоді, коли ми спостерігаємо глобальний економічний спад, спричинений роками пандемії через Covid-19, а тепер і великою бідою — війною в Україні.

Інвестори на ринку криптовалют зафіксували за один день $4,234 млрд збитків загалом. Це на 22,5% більше, ніж попередній рекорд у $3,457 млрд, встановлений у середині 2021 року.

У результаті великі інвестори вже не так вільно розпоряджаються своїми коштами, а багатьом із них зовсім більше нічого вкладати. Та й загалом ніхто не хоче ризикувати та зв’язуватися з такими непередбачуваними активами, як криптовалюта, яка абсолютно не захищена і не регулюється ні законом, ні будь-якими фінансовими органами. Викликана останніми подіями паніка в інвесторів, які виявили, що вони втратили доступ до своїх активів, призвела до небувалого падіння курсу криптовалюти, що сьогодні вже сміливо можна назвати обвалом. І найближчим часом ситуація, за прогнозами аналітиків, залишатиметься складною.

А ось інвестиція в діаманти — це не швидкий і не легкий заробіток, як декому може здаватися. Це збереження капіталу через трансформацію на більш стабільний та мобільний ресурс. І, звісно, це вигідна інвестиція, якщо ми говоримо про тривалий проміжок часу.

Аналіз вартості діамантів на прикладі каменю з характеристиками 1.53 ct G/VS за останні два роки демонструє таке:

$21 879 ($14 300 за 1 ct) 24.06.2022

$18 207 ($11 900 за 1 ct) 25.06.2021

$16 218 ($10 600 за 1 ct) 25.09.2020

Ставтеся до своїх фінансів відповідально, а купуючи дорогоцінне каміння, завжди звертайтеся до компетентного продавця, думкам та знанням якого ви довіряєте.

У всьому світі стверджують, що найважливіша перевага інвестування в дорогоцінне каміння — це вкрай низький рівень ризику. Таке можливо лише за умови, що камінь є інвестиційним і ви звернулися до досвідченого професіонала.

За матеріалами biz.nv.ua

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом