ЗА ЩО МИ ЛЮБИМО ПРИКРАСИ, ВИГОТОВЛЕНІ В ІТАЛІЇ
05.07.2021

ЗА ЩО МИ ЛЮБИМО ПРИКРАСИ, ВИГОТОВЛЕНІ В ІТАЛІЇ

Думка експерта

Чому в процесі вибору ювелірних прикрас варто звернути увагу саме на італійські бренди і в чому їх унікальність, розповідає Ірина Омельченко. Ірина – дипломований гемолог (дипломи інститутів HRD (Бельгія, Антверпен) та SSEF (Швейцарія, Базель) та баєр магазинів il Cammeo).

Італія – країна сімейних бізнесів. Головні модні та ювелірні бренди починали свій шлях як сімейні підприємства: засновник мав унікальне ремесло, діти розвивали справу, нові покоління підкорювали світовий ринок. Так репутація "зроблено в Італії" набула сенсу та цінності. Це синонім якості, що виникає внаслідок трепетного ставлення до матеріалу, перфекціонізму у роботі та спадкового почуття смаку. У країні, де кожен з дитинства оточений естетикою великих стилів минулого, неможливо не бачити і не помічати красу в об'єктах.

Протягом століть в Італії створювалися та працювали школи дизайну та ювелірного мистецтва, формувалися свої культурні центри: Валенца на півночі, Віченца на сході, поблизу Венеції, Ареццо у центрі та Неаполь на півдні. У кожному із них працювали майстри, які згодом сформували особливий почерк та школу. У Валенці особливо люблять працювати з камінням, у Віченці — найкращі майстри з обробки золота та створення ланцюгів усіх калібрів.

"Італійські ювелірні фабрики та сімейні мануфактури передають майстерність, досвід і найцінніше — традиції сім'ї, які потім продовжують діти та онуки засновників. Яскравим прикладом є ювелірний дім Garavelli. У 2020 році компанія відзначала 100-річчя. Її створив прадід Стефано та Елізабетти Моліна. Я вважаю, що кожна прикраса Garavelli — це витвір ювелірного мистецтва. Це коштовності, що ніколи не втратять актуальності, а "відтворення" поза стінами майстерень Garavelli завжди буде блідою копією через складність ювелірної роботи та технології в кожному виробі", — каже Ірина.

Прикраси з колекції Little Chaos ювелірного дому Garavelli виготовлені з нанокераміки, золота та діамантів. У 2017 році на виставці Couture Awards у Лас-Вегасі браслет Little Chaos із чорного золота та білих діамантів зайняв перше місце у категорії Best in Diamond Below $20 000.

Прикраси made in Italy відрізняються не лише витонченістю роботи. Для їх створення використовують виняткові дорогоцінні камені. "І якщо йдеться про коштовні камені найвищих характеристик, вартих того, щоб стати не тільки інвестицією, а й спадщиною для цілих поколінь, то першим треба згадати Lombardi by New Italian Art, — вважає Ірина. — Якщо ви обираєте прикраси Lombardi by New Italian Art з сапфірами, то це будуть камені унікального відтінку Royal Blue, якщо рубіни — то неодмінно Vivid Red або Pigeon Blood, якщо смарагди — то відтінка Vivid Green та рідкісного колекційного походження — Колумбія чи Замбія”.

Прикраси Lombardi by New Italian Art отримували найпрестижніші міжнародні нагороди на конкурсах De Beers Diamonds International Awards та Las Vegas Couture Awards.

"Чи замислюємося ми, коли дивимося на ювелірну прикрасу, скільки майстрів працює над її створенням? Я переконана: made in Italy — це синонім найвищої якості виконання. Від етапу появи ідеї на папері до виготовлення коштовного виробу: дизайнер, 3D-дизайнер, дизайнер-модельєр, дизайнер, що розробляє модель з воску, ливарник, ювелір, сортувальник дорогоцінного каміння, закріплювач, полірувальник і, звичайно ж, сам Джованні Ферраріс, який самостійно відбирає коштовне каміння і контролює процес створення прикраси на кожному його етапі", — розповідає Ірина.

"Кожна нова ідея для ювелірів Giovanni Ferraris — це виклик самим собі. Бренд є одним із небагатьох, хто працює з титаном і має патенти на системи, які використовує у своїх прикрасах. У його колекціях складний у роботі та незламний титан перетворюється на розкішні ювелірні шедеври, набуваючи яскравих кольорів та неймовірні форми пелюсток, дорогоцінних метеликів… Варто відзначити, що титан легший, але при цьому міцніший за золото, що дозволяє ювелірним майстрам грати з вражаючими об’ємами та кольорами (зелений, синій, жовтий, рожевий), а також має здатність запам'ятовувати форму пальців та зап'ясть, чим і скористалися ювеліри при створенні каблучок та браслетів-пружин із культової колекції Twist”.

У 2014-му компанія Giovanni Ferraris отримала премію Couture Design Award за пару сережок із титану, діамантів та сапфірів, представлених у колекції Titanium. Для їх створення знадобилися виняткові технічні знання, креативність та понад 200 годин роботи. Ще одні фантастичні титанові сережки здобули премію Couture Design Award у Лас-Вегасі у 2017 році.

"Сьогодні увійшли в моду золоті поліровані поверхні. Яскравим прикладом цього напрямку є коштовності Pomellato із колекції Iconica, де основну роль відіграють ланцюги. Я вважаю, що це бренд Pomellato повернув інтерес до масивних ланцюгів. Це їх відомий і знаковий предмет, адже ювеліри Pomellato створюють їх з моменту заснування бренда", — каже Ірина.

"У створенні прикрас із полірованою поверхнею золота особливого успіху досяг ювелірний дім Marco Bicego. Метал у майстрів отримав унікальну фактуру, що нагадує шовкове полотно (в колекціях Lunaria та Africa), або поверхню гітарної струни (в колекціях Masai та Marrakech).

"Коштовності створені для того, щоб підкреслювати індивідуальність. Прикраси італійських ювелірних домів здатні зробити це особливо тонко. Носити прикраси, зроблені в Італії, — це показник статусу, це задоволення володіти дійсно витворами мистецтва, це привілей володіти винятковим", — переконана Ірина.

За матеріалами www.buro247.ua

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом