5 ФАКТІВ ПРО НАТУРАЛЬНІ ДІАМАНТИ
07.11.2018 01:18

5 ФАКТІВ ПРО НАТУРАЛЬНІ ДІАМАНТИ

Найтвердіша відома на Землі речовина - алмаз (в перекладі з давньогрецької - «незламний»). Але варто відзначити і той факт, що незламність алмаза не обмежується його фізичними характеристиками. Отримавши огранювання, алмаз стає воістину незламною інвестицією. Діаманти мають високу концентрацію вартості, не вимагають особливих умов зберігання і легко транспортуються. Їх кількість в світі обмежена, а вартість стабільно зростає, що робить їх особливо привабливими для інвесторів та колекціонерів ...

1. ДІАМАНТИ СТАРШІ, НІЖ ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ. ЦЕ ЧУДО ПРИРОДИ

Алмази існували задовго до появи життя на Землі. Більшість з'явилися від одного до трьох мільярдів років тому, а наймолодшому з коли-небудь знайдених алмазів понад 100 мільйонів років. Алмази з'явилися на глибині понад 100 миль під землею і під впливом вивержень вулканів опинилися на поверхні 300-400 років тому, задовго до того як динозаври ходили по землі. Алмази - найдавніша річ, яку більшість з нас коли-небудь тримали в руках.

2. АЛМАЗИ РІДКІСНІ І СТАЮТЬ ЩЕ БІЛЬШЕ РІДКІСНИМИ З КОЖНИМ ДНЕМ

Кількість здобутих алмазів досягла рекордного рівня в 2005 році і значно знизилася за останнє десятиліття. Сьогодні алмазоносні кімберліти, стародавні підземні вулканічні труби, в яких міститься велика частка алмазів, дуже складно знайти. Насправді алмази, що видобуваються в наші дні, відбуваються з кімберлітів, знайдених десятки років тому. Саме з цієї причини видобуток алмазів поступово знижується, і вони стають все більш рідкісними.

Обсяг алмазів в 1 карат, що добуваються за один рік, відповідає обсягу двох баскетбольних м'ячів. Обсяг алмазів в 2 карати такий же, як футбольний м'яч, а от загальний обсяг алмазів розміром 5 карат і більше дорівнюють обсягу м'яча для тенісу.

3. ПОПИТ НА ДІАМАНТИ НІКОЛИ ЩЕ НЕ БУВ ТАКИМ ВИСОКИМ

У 2017 році попит на прикраси з діамантами був найвищим у всьому світі, включаючи США. Покоління міленіуму створило 59% сумарної вартості попиту на прикраси з діамантами, в той час як це покоління становить всього лише чверть усього населення. Дослідження показують, що покоління міленіуму зацікавлене в продукції, яка являє собою цінність, рідкість і справжність. Алмаз віком в мільйони років - ідеальне вираження справжності в їх житті та відносинах. Справжній, природний діамант несе в собі глибоке емоційне значення в сучасному світі, який швидко змінюється і стає все більш штучним.

4. КРИВАВІ АЛМАЗИ - ПЕРЕЖИТОК МИНУЛОГО

Криваві алмази, про які йде мова в однойменному фільмі 2006 року, дії якого відбувалися в 90-і роки минулого століття, здебільшого вже залишилися в минулому. З тих пір африканські повстанці відступили і на місцях ввели суворий контроль (наприклад, Кімберлійський процес), щоб викорінити торгівлю алмазами в зонах конфлікту. В результаті 99.8% алмазів сертифіковані. Більш того, всі основні компанії встановили охорону на місцях з метою гарантії відповідального видобутку алмазів.

5. АЛМАЗОДОБУВНА ГАЛУЗЬ ВНОСИТЬ ВАЖЛИВИЙ ВНЕСОК У СВІТ

Алмазна промисловість підтримує більше десяти мільйонів людей по всьому світу, чиї життя залежать від видобутку алмазів, включаючи 1,5 мільйона співробітників дрібномасштабних шахт і їх сімей в Африці і Південній Америці. Вони постачають 15% світових алмазів, а їх засоби існування безпосередньо залежать від попиту на алмази. Видобування алмазів в Ботсвані змінило країну - з найбіднішої держави світу Ботсвана перетворилася в країну із середнім рівнем доходу. Сьогодні всі діти віком до 13 років отримують безкоштовну освіту завдяки доходам від алмазів, які становлять майже третину ВВП Ботсвани. В індійському штаті Гуджарат близько мільйона жителів працюють в алмазній галузі, і за її рахунок фінансується робота шкіл і лікарень.

Відповідно до будь-яких стандартів видобуток алмазів не має впливу на навколишнє середовище - під час їх вилучення не використовуються хімікати. За роботою видобувних компаній завжди пильно стежать уряд і місцеві спільноти. Багато організацій працюють над проектами по досягненні нульового викиду вуглецю. Вуглецевий слід, залишений при отриманні природного ограненого діаманта в 1 карат, менше, ніж слід, який залишає створення синтетичного діаманта меншого розміру.

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом