5 ФАКТІВ ПРО СИНТЕТИЧНІ ДІАМАНТИ
07.11.2018 01:55

5 ФАКТІВ ПРО СИНТЕТИЧНІ ДІАМАНТИ

Технології сьогодні змінюють світ, але є і такі сфери життя і науки, які технологіям непідвладні. Сьогодні існує кілька методів створення синтетичних діамантів в лабораторії. Безумовно, людство прагне замінити все цінне синтетичними аналогами, але чи можна говорити про те, що синтетичні діаманти коли-небудь витіснять натуральні? Чи будуть вони вважатися інвестицією в сучасному світі? Відповідь: ні. І ось чому!

1. СИНТЕТИЧНІ ДІАМАНТИ МАЮТЬ ТІ САМІ ФІЗИЧНІ І ХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, ЩО І НАТУРАЛЬНІ, АЛЕ ПРИ ЦЬОМУ ВОНИ НЕ ОДНАКОВІ

Синтетичні діаманти можна створити в лабораторії за 2-3 тижні, використовуючи два різних методИ: НРНТ (високий тиск - висока температура) і CVD (хімічне осадження з парової фази). Кожен метод залишає свої сліди зростання і показові ознаки, які можна визначити в штучно створеному діаманті, використовуючи професійне обладнання. Більш того, велика частка синтетичних діамантів потребує облагородження кольором, щоб виправити викривлення, які виникли в процесі їх створення.

2.    СИНТЕТИЧНІ ДІАМАНТИ ВИРОБЛЯЮТЬ ЗА ЛІЧЕНІ ТИЖНІ, ПЕРЕВАЖНО НА ЗАВОДАХ, РОЗТАШОВАНИХ В АЗІЇ

Більшість синтетичних діамантів створюють в Китаї, Індії та Сінгапурі. Сьогодні можна спостерігати надходження значних інвестицій у виробничі потужності в Азії, і існує велика ймовірність, що частка азіатських виробників надалі зростатиме. Виробники синтетичних діамантів заявляють, що їх продукт «екологічний», «прозорий» і «отриманий чесно». Однак ці заяви зазвичай туманні і не обгрунтовані, а деталі походження продукту не розголошуються.

3.    РОЗДРІБНА ЦІНА ПРОДОВЖУЄ ЗНИЖУВАТИСЯ ПО МІРІ ТОГО, ЯК ЗМЕНШУЮТЬСЯ ВИТРАТИ НА ВИРОБНИЦТВО

Витрати на виробництво синтетичних діамантів практично безпосередньо залежать від витрат на електроенергію. З цієї причини деякі виробники перемістилися в регіони з низькою вартістю електроенергії. Це пояснює, чому з плином часу, в міру того як удосконалюється технологія, витрати на виробництво продовжують знижуватися. У разі кольорових дорогоцінних каменів, таких як рубіни, сапфіри або смарагди, ціна синтетичних каменів складає близько 10% від вартості натуральних.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Чим більше вироблений синтетичний діамант, тим менше вартість кожного карата. Вся справа в економії споживаної для виробництва енергії. У цьому разючий контраст між синтетичним і натуральним каменем. У другого ж вартість за карат буде рости разом з вагою каменю. Оскільки чим більше натуральний камінь, тим більш рідкісним і унікальним він є. Діамант, вирощений в лабораторії, - це промисловий продукт, який не має цінності для подальшого перепродажу, а його ціна не може зрівнятися з ціною натурального каменю.

4.    ВУГЛЕЦЕВІ ВИКИДИ ПРИ СТВОРЕННІ СИНТЕТИЧНОГО ДІАМАНТА У 1 КАРАТ БЛИЗЬКІ, А ІНОДІ І ВИЩЕ, НІЖ ВИКИДИ ПРИ ОГРАНЮВАННІ НАТУРАЛЬНОГО ДІАМАНТА ТОГО Ж РОЗМІРУ

Коли виробники синтетичних діамантів порівнюють їх з натуральними, вони часто говорять про умовні вуглецеві викиди, що передбачає 100% -ве використання відновлюваної енергії. Насправді виробництво синтетичних діамантів сьогодні переважно використовує електрику, що отримується від викопних видів палива, в основному в Китаї, Індії та Сінгапурі. Щоб ефективно провести порівняння, необхідно проаналізувати кожен конкретний випадок в залежності від виробника і конкретної країни. На прикладі синтетичного діаманта, виробленого в Сінгапурі за методом хімічного осадження з парової фази (CVD), можна побачити, що вуглецевий викид при створенні ограненого діаманта в один карат на 40% вище, ніж викид ограненого натурального діаманта.

5.    БІЛЬШІСТЬ ПОКУПЦІВ НЕ ВВАЖАЮТЬ ВИРОЩЕНІ В ЛАБОРАТОРІЇ ДІАМАНТИ СПРАВЖНІМИ ДІАМАНТАМИ, ОСКІЛЬКИ ВОНИ НЕ ВИНИКЛИ ПРИРОДНИМ ЧИНОМ У НАДРАХ ЗЕМЛІ.

Опитування Harris в травні 2018 показало: 68% американських покупців вважають, що отриманий в лабораторії діамант - це «несправжній діамант». Всього лише 16% респондентів вважають їх такими. З інших досліджень видно, що як тільки покупці дізнавалися про вартість синтетичних діамантів, багато хто з них більше не розглядав можливість покупки, щоб відзначити важливі події в своєму житті, незважаючи на це, все більша кількість покупців вважають такі діаманти прикрасами «швидкої моди».

Ваш кошик порожній!
Ви успішно
відправили заявку
Ми передзвонимо Вам
найближчим часом